25-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Полісся» — 3:0. Огляд матчу, статистика

2024-04-21 19:51 Цього вікенду відбуваються матчі 25-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у неділю, 21 ... 25-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Полісся» — 3:0. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 25-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у неділю, 21 квітня, зустрічалися київське «Динамо» і житомирське «Полісся». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото — Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 25-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ПОЛЕСЬЕ» (Житомир) — 3:0 (1:0)
Голи:
Ванат (32), Шапаренко (51), Буяльський (77)

Попередження: Кушніренко (38), Кравець (61), Фортуні (69) — Буяльський (75)
Вилучення: Кравець (63, повторне попередження)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик (20.Караваєв, 84), 4.Попов, 32.Михавко, 2.Вівчаренко — 10.Шапаренко (8.Шепелєв, 84), 18.Андрієвський — 7.Ярмоленко (30.Діалло, 78), 29.Буяльський (К), 22.Кабаєв — 11.Ванат (21.Супряга, 78).
Запасні: 35.Нещерет, 25.Дячук, 34.Сирота, 37.Царенко, 40.Біловар, 44.Дубінчак, 77.Беніто, 99.Пономаренко.

«Полісся»: 1.Кудрик, 3.Кравець, 44.Чоботенко, 13.Тейлор (К) (29.Смоляков, 56), 15.Михайличенко, 77.Кушніренко, 55.Крушинський (6.Танковський, 69), 95.Мустафаєв (37.Таллес, 46), 59.Козак (14.Фортюне, 46), 7.Назаренко, 9.Луїфер (10.Петряк, 78).
Запасні: 33.Поспєлов, 71.Бойко, 19.Раско, 25.Чечер, 27.Іванов, 30.Шабанов.

«Динамо», як і в попередніх матчах, з перших хвилин постаралося обрушити на суперника тотальний тиск, і це підопічним Шовковського вдалося: гра в дебютному відрізку зустрічі проходила виключно на половині поля гостей. Однак до фактичної гостроти «біло-сині» справу не доводили, а ось на 10-й хвилині поєдинку перший же контрвипад «Полісся» завершився небезпечним ударом Козака з правого кута воротарського майданчика, після якого м’яч просвистів над ближньою хрестовиною.

Надалі кияни продовжували наполегливо «душити» гостей на їхній половині поля, всією його шириною і на непоганих швидкостях, але що більше минало часу, то більше «Полісся» пристосовувалося до дій динамівців. У результаті, ближче до середини тайму перевага «Динамо» стала виглядати, по суті, позиційною. Утім, при цьому не можна не відзначити удар Буяльського з меж штрафного майданчика на 23-й хвилині зустрічі, коли після рикошету м’яч пролетів над хрестовиною. А хвилиною пізніше після флангової діагоналі Шапаренка дуже небезпечно головою пробив Михавко — над поперечиною.

Зусилля «Динамо» в атаці вилилися в результат на 32-й хвилині матчу: Ярмоленко, розганяючи атаку своєї команди правим флангом, ідеальною у виконанні передачею вивів Ваната віч-на-віч із Кудриком, і той свого шансу не змарнував — 1:0.

«Полісся», пропустивши гол, спробувало переломити хід гри, значно поліпшило контроль над м’ячем, почало частіше змушувати динамівців оборонятися, але більшого домогтися в першому таймі не зуміло. А ось «Динамо» перед самим свистком на перерву було близько до того, щоб розвинути свій успіх — це Андрієвський пробив із правого флангу метрів із 27-ми і м’яч ледь не чиркнув об дальню хрестовину.

Зате в самому дебюті другого тайму вже ніщо не завадило «біло-синім» оформити другий гол: на 51-й хвилині матчу затяжна атака «Динамо» завершилася ударом Шапаренка з лівого кута штрафного, після якого м’яч по дузі влетів у дальній верхній кут — 2:0.

Загалом, другий тайм також проходив за повної переваги «Динамо». При цьому, на 63-й хвилині зустрічі «Полісся» залишилося в меншості: за другу жовту картку з поля було вилучено захисника гостей Василя Кравця. І вже за дві хвилини кияни ледь не довели рахунок до великого: Андрієвський хвацько пробив зі штрафного, м’яч обігнув стінку, летів у дальній кут, але Кудрик у кидку зумів виручити свою команду. А на 70-й хвилині м’яч таки опинився у воротах житомирян після того, як Ванат замкнув простріл Вівчаренка, але через офсайд цей гол зараховано не було. А за дві хвилини потому Ярмоленко не реалізував вихід один на один, не влучивши у ворота з 10-ти метрів. Утім, і в цій ситуації було зафіксовано офсайд. Нарешті, на 75-й хвилині все той же Ярмоленко намагався ударом п’ятою з лінії воротарського майданчика вразити ворота «Полісся» — не вийшло.

Однак, на 77-й хвилині третій гол «Динамо» таки відбувся: Буяльський результативно зіграв у відборі поблизу штрафного майданчика «Полісся», обігрався з Ванатом та з гострого кута відправив м’яч у ворота «секти» — 3:0. Динамівці атакували і в решту часу матчу, але рахунок на табло цього вечора більше не змінився.

Після цього результату «Динамо» набрало 54 очки, як і раніше, посідає друге місце в турнірній таблиці першості і відстає від лідируючого «Шахтаря» на одне очко, але донеччани провели на один матч менше.

У наступному турі на «Динамо» чекає гостьовий поєдинок із «Дніпром-1». Ця зустріч відбудеться найближчої суботи, 27 квітня, у Дніпрі на стадіоні «Дніпро-Арена» (початок — о 13:00).