Євро-2024. Група «E», 2-й тур. Словаччина — Україна — 1:2. Огляд матчу, статистика

2024-06-21 17:54 У п’ятницю, 21 червня, збірна України провела свій другий матч на Євро-2024. Суперником «синьо-жовтих» була збірна ... Євро-2024. Група «E», 2-й тур. Словаччина — Україна — 1:2. Огляд матчу, статистика

У п’ятницю, 21 червня, збірна України провела свій другий матч на Євро-2024. Суперником «синьо-жовтих» була збірна Словаччини, а сама гра проходила в Дюссельдорфі на стадіоні «Меркур Шпіль-Арена».

Євро-2024. Груповий етап. Група «E». 2-й тур

СЛОВАКІЯ УКРАЇНА — 1:2 (1:0)
Голи: Шранц (17) — Шапаренко (54), Яремчук (80)

Предупредження: Яремчук (84)

Україна: 12.Трубін, 17.Зінченко, 22.Матвієнко, 13.Забарний, 24.Тимчик, 18.Бражко (5.Сидорчук, 85), 19.Шапаренко (4.Таловеров, 90+2), 14.Судаков, 10.Мудрик (8.Малиновський, 85), 7.Ярмоленко (К) (20.Зубков, 67), 11.Довбик (9.Яремчук, 67).
Запасні: 1.Бущан, 23.Лунін, 2.Конопля, 3.Сваток, 6.Степаненко, 15.Циганков, 16.Миколенко, 21.Бондар, 25.Ванат, 26.Михайличенко.

Словаччина: 1.Дубравка, 2.Пекарик, 3.Вавро, 14.Шкріньяр (К), 16.Ганцко, 8.Дуда (11.Бенеш, 60), 19.Куцка, 22.Лоботка, 9.Боженік (18.Стрелець, 60), 17.Гараслін (7.Суслов, 67), 26.Шранц (24.Сауер, 86).
Запасні: 12.Родак, 23.Равас, 4.Оберт, 5.Ріго, 6.Дьомбер, 10.Тупта, 13.Грошовскі, 15.Де Марко, 20.Дюріш, 21.Беро, 25.Коса.

Збірна Словаччини зі стартовим свистком заволоділа перевагою, взяла м’яч практично під повний свій контроль, але водночас діяла з певною обережністю. І вже на 10-й хвилині словаки створили два поспіль гольові моменти. Спершу Гараслін узяв гру на себе на лівому фланзі, увірвався до штрафного і пробив у ближній кут — Трубін ногами відбив м’яч. А за хвилину вже Шранц після рикошету розстрілював ворота збірної України ударом з кута воротарського, однак і в цій ситуації воротар «синьо-жовтих» виручив свою команду. Збірна України на це відповіла ударом Бражка з-за меж штрафного майданчика, з яким без проблем впорався Дубравка.

Ну а на 17-й хвилині Словаччина все ж домоглася свого. Спершу Трубін знову здійснив сейв, парирувавши удар зі штрафного у виконанні Ганцка, але за кілька секунд уже ніщо не вберегло українську збірну від пропущеного гола: Гараслін отримав передачу з ауту, від лицьової лінії виконав м’який навіс на Шранца, той виграв позиційну боротьбу і ударом головою з близької відстані відправив м’яч у ворота «синьо-жовтих» — 1:0.

Домігшись успіху, збірна Словаччини навіть не подумала зупинятися і продовжила вести гру на половині після збірної України. Щоправда, команда Реброва в цьому відрізку матчу створила свій перший гольовий момент — це Довбик отримав у лівій частині штрафного передачу від Мудрика, обіграв Шкріньяра, пробив у ближній кут, але цей удар зумів заблокувати в розтяжці Пекарик.

А ось на 34-й хвилині збірна України була максимально близька до успіху: масована атака «синьо-жовтих» завершилася ударом Тимчика з правого боку штрафного майданчика, і м’яч влучив у дальню штангу воріт словацької команди. Також потрібно відзначити удар зі штрафного у виконанні Зінченка, з яким насилу впорався Дубравка. Щоправда, словаки тут же відповіли дальнім ударом Гараслін, і цього разу вже Трубіну довелося потрудитися. У підсумку, на перерву команди так і пішли за рахунку 1:0 на табло.

Другий тайм почався для збірної України вдало: на 54-й хвилині зустрічі вона зрівняла рахунок. Контратака «синьо-жовтих» перетворилася на позиційну атаку, але зрештою Шапаренко отримав у штрафному майданчику словаків передачу з лівого флангу від Зінченка та технічним ударом у дотик метрів із 10-ти відправив м’яч у нижній кут воріт збірної Словаччини — 1:1.

Після цього голу українська команда стала значно більше володіти м’ячем і атакувати, але й словаки демонстрували бажання повернути собі перевагу в рахунку. Тож загалом гра стала абсолютно рівною. І без особливої гостроти.

Серія обопільних замін також на ситуацію не вплинула. Зате на неї на 80-й хвилині матчу вплинула збірна України: Шапаренко філігранною передачею з лівого флангу зіграв у штрафний майданчик словаків на Яремчука, той першим дотиком м’яч зупинив, а другим — проштовхнув його повз Дубравку у ворота, 1:2.

Залишок матчу очікувано пройшов на половині поля збірної України, але шансів уникнути поразки у збірної Словаччини просто не було.

Таким чином, після двох зіграних матчів збірна України набрала три очки. У паралельному матчі 2-го туру групи «Е» завтра зіграють Бельгія і Румунія (початок о 22:00 за київським часом), а поточне турнірне становище групи має такий вигляд:

1. Румунія — 3 очки (1 матч)
2. Україна − 3 (2)
3. Словаччина — 3 (2)
4. Бельгія — 0 (1).

Матчі 3-го, заключного туру в цій групі будуть такими: Україна — Бельгія, Словаччина — Румунія. Обидві зустрічі відбудуться найближчої середи, 26 червня.

Олександр ПОПОВ

Кращий коментар

ankryt
Andriy Krytskiy - Наставник
21.06.2024 18:01
Всіх з перемогою! Шапаренко - гол плюс пас. Довго Микола присипляв словаків. Ну і Яремчук молодець, тоненький гол.