Мирослав Ступар: «На Циганкові був пенальті, це зрозуміло. Довірили судити недосвідченому арбітру...»

2022-11-12 10:06 Суддівський експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар дав свою оцінку суддівству Дмитра Панчишина в нещодавньому матчі 12-го ... Мирослав Ступар: «На Циганкові був пенальті, це зрозуміло. Довірили судити недосвідченому арбітру...»

Суддівський експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар дав свою оцінку суддівству Дмитра Панчишина в нещодавньому матчі 12-го туру чемпіонату України між київським «Динамо» та «Олександрією» (3:1).

Мирослав Ступар

— Мирославе Івановичу, прокоментуйте будь ласка епізод на 70-й хвилині матчу, коли динамівець Віктор Циганков впав у штрафній площі «Олександрії» і отримав попередження за симуляцію.

— Звичайно, це пенальті, це зрозуміло. Але в цьому моменті арбітр не тільки мав призначити 11-метровий, але і показати жовту картку захиснику «Олександрії» Владиславу Бабогло, який відверто схопив Циганкова за футболку.

Арбітр матчу Дмитро Панчишин вважав, що була симуляція зі сторони Циганкова. Але симуляція буває, коли футболісти падають уперед, «пірнають». А тут було очевидне порушення. Суддя перебував у комфортній позиції і мав усе бачити. Чому він прийняв таке рішення — це треба в нього запитати.

— Через кілька хвилин у штрафній площі «Олександрії» стався ще один спірний момент, цього разу за участі Владислава Ваната. Що скажете з цього епізоду?

— Ванат отримав жовту картку на 71-й хвилині, а вже через чотири хвилини в боротьбі з Цуриковим симулював. Саме в цьому епізоді гравець «пірнав». Ванату треба було показати другу жовту картку і видалити з поля. Дві грубі помилки в одному матчі.

Поєдинок був принциповим, суперники боролися за попадання в трійку. Але довірили судити недосвідченому арбітру. Так, Панчишин високий, стрункий, але це не допомагає судити важливі матчі. Нехай Лучано Луччі відповідає за такі речі.

— У чому причина помилок арбітра Дмитра Панчишина в матчі «Динамо» — «Олександрія»?

— Звичайно, далася взнаки брак досвіду. Але в чому причина таких рішень мені складно сказати. Я б не сказав, що арбітр був перекритий іншими гравцями в цих епізодах. Позицію Панчишин вибрав правильно. По ходу матчу він добре рухався, що говорить про його фізичну підготовку. Але правильно оцінити ситуацію йому поки що не вдається.

Андрій Каплун

Кращий коментар

gvaavg
Володимир: з Динамо назавжди - Эксперт
12.11.2022 10:55
Пенальті на Циганкову вже ніхто не поверне. Але КДК може відмінити незаконну жовту карточку для нього і покарати свистуна (арбітром за вчинене його назвати важко)?