25-й тур чемпіонату України. «Кривбас» — «Динамо» — 0:1. Огляд матчу, статистика

2023-05-08 15:16 У понеділок, 8 травня, в одному з матчів 25-го туру чемпіонату України зустрічалися криворізький «Кривбас» і ... 25-й тур чемпіонату України. «Кривбас» — «Динамо» — 0:1. Огляд матчу, статистика

У понеділок, 8 травня, в одному з матчів 25-го туру чемпіонату України зустрічалися криворізький «Кривбас» і київське «Динамо». Поєдинок проходив у Кривому Розі на стадіоні «Гірник».

Фото - ФК "Кривбас"

Чемпіонат України. 25-й тур

«КРИВБАС» (Кривий Ріг) — «ДИНАМО» (Київ) — 0:1 (0:0)
Гол: Попов (48)

Попередження: Хомченовський (28), Дебелко (80) — Андрієвський (45+2), Тимчик (65), Перріс (74), Попов (90+2), Сидорчук (90+4)

«Динамо»: 35.Нещерет — 24.Тимчик, 34.Сирота, 4.Попов, 44.Дубінчак — 5.Сидорчук (К), 18.Андрієвський (22.Лонвейк, 90) — 7.Кабаєв (91.Волошин, 46), 29.Буяльський (37.Царенко, 82), 77.Беніто (9.Перріс, 72) — 11.Ванат (15.Рамірес, 72).
Запасні: 1.Бущан, 2.Вівчаренко, 3.Боль, 19.Гармаш, 20.Караваєв, 23.Малиш, 92.Рамадані.

«Кривбас»: 33.Кліщук, 7.Понєдєльнік, 13.Безкоровайний, 5.Стецьков, 55.Нябейє Дібанго, 11.Татарков, 8.Капич, 14.Луньов, 10.Хомченовський (К), 94.Задерака (27.Дебелко, 54), 20.Микитишин (9.Соса, 72).
Запасні: 1.Хома, 23.Сарнавський, 2.Рябов, 6.Приходько, 17.Семотюк, 22.Шевченко, 39.Опанасенко, 77.Карпусь, 97.Кораблін.

Початок матчу був за «Кривбасом». Уже на 2-й хвилині зустрічі команда Юрія Вернидуба провела дуже гостру атаку: Понєдєльнік прорвався правим флангом, подав на ближню штангу, де Микитишин пробив головою метрів із семи, але Нещерет, демонструючи відмінну реакцію, зумів у кидку відбити м’яч. Боковий арбітр у цьому епізоді зафіксував офсайд, однак у будь-якому разі ця атака господарів поля виглядала дуже тривожним дзвіночком для оборони «Динамо».

Надалі «Кривбас» продовжував вести активну атакувальну гру, поєднану з не менш активним пресингом під час втрат м’яча. І на 15-й хвилині матчу господарі поля знову створили небезпечний момент. Цього разу ударом з лінії штрафного майданчика відзначився Капич — м’яч летів у напрямку «дев’ятки» воріт «Динамо», але Нещерет знову був на висоті. А буквально за хвилину вже Задерака пробив зльоту метрів із 14-ти — динамівський кіпер і в цій ситуації виручив свою команду, причому абсолютно холоднокровно зафіксував м’яч у руках.

Ближче до середини тайму «Динамо» зуміло нав’язати суперникові боротьбу в центрі поля і поліпшити контроль м’яча, але кардинальним чином малюнок гри не змінився. Гості вкрай рідко наближалися до воріт «Кривбасу», а про фактичну гостроту не йшлося й близько.

Лише в завершальному відрізку першого тайму «Динамо» нарешті вдалося заволодіти відчутною перевагою і притиснути «Кривбас» до воріт. Але і в цій ситуації господарі поля не надали киянам жодних шансів — тим ніяк не вдавалося поставити завершальну крапку у своїх комбінаціях. А ось криворізька команда перед самим свистком на перерву ледь не відкрила рахунок у матчі: після удару зі штрафного м’яч влучив у стінку, злетів угору, опустився просто до Луньова в безпосередній близькості до воріт киян, той у розтяжці завдав удару, і м’яч влучив у поперечину. Не без участі Нещерета, який і в цій ситуації встиг зреагувати і торкнувся пальцями м’яча. Якби не це, то хто знає, чи не став би рахунок 1:0. А так, на перерву команди пішли з нулями на табло.

Зате вже на самому початку другого тайму рахунок було відкрито. І не «Кривбасом». Андрієвський виконав подачу з правого флангу в штрафний майданчик криворіжців, де Попов, вистрибнувши вище за всіх, чітким ударом головою відправив м’яч у сітку — 0:1.

Гол явно надихнув динамівців, вони з настроєм атакували і протягом короткого відрізка часу завдали по воротах «Кривбасу» ще кілька ударів із різних дистанцій. Але в одних випадках чудово грав голкіпер господарів поля Кліщук, в інших самим киянам не вистачало влучності й удачі.

Незабаром «Кривбас» трохи прийшов до тями після пропущеного гола, і гра дещо вирівнялася. У всякому разі атаки тепер йшли не тільки на ворота криворізької команди. Але моментів не створювало ні «Динамо», ні «Кривбас». Але на 83-й хвилині кияни були зобов’язані подвоювати свою перевагу в рахунку: Волошин філігранною розсікаючою передачею вивів Раміреса віч-на-віч із Кліщуком із лівої частини штрафного майданчика, але динамівський нападник завозився з м’ячем і, як результат, уже не зумів обіграти голкіпера «Кривбасу», який вийшов із воріт. Також не можна не відзначити удар Перріса з меж штрафного майданчика вже в компенсований час другого тайму, коли м’яч пролетів над самою поперечиною воріт «Кривбасу». І цим моменти матчу, гідні згадки, вичерпалися. У підсумку, — 1:0, мінімальна перемога киян.

Після цього результату «Динамо», як і раніше, посідає четверте місце в турнірній таблиці чемпіонату України, відстаючи на два очки від луганської «Зорі», яка йде третьою, але та свій поєдинок 25-го туру ще не зіграла (сьогодні на луганчан чекає зустріч із харківським «Металістом 1925»).

У наступному, 26-му турі «Динамо» зіграє в Києві з одеським «Чорноморцем». Цей поєдинок відбудеться найближчої суботи, 13 травня (початок — о 14:00).

Олександр ПОПОВ

Кращий коментар

auto-karl-fernandovich
Карл Фернандович Мицельмахер - Эксперт
08.05.2023 16:07
Хорошо Шовсковский идет. Так держать. Рад за Попова. В последнее время много получил заслуженной критики, потерял место в основе. Сегодня забил и ,в целом, с своими задачами справился. Очень хорошо сыграл Нещерет, в моменте с попаданием мяча в перекладину так просто выручил. Что-то, похоже, есть в Пэррисе, по крайней мере он бежит и мяч ему не враг. Ради интереса попробовал посчитать ТТД Буяльского в этом матче. За 82 мин. пребывания на поле он касался мяча 27 раз с браком в 9 случаях. Брак 33,3%. Если что-то я и пропустил, то не принципиальное. Из 18 его ТТД без брака 3 подбора, 1 раз ему вбросили аут и он вернул мяч в касание точно, 5 простых передач назад или поперёк, максимум 3 относительно острых передачи, 1 раз протащил мяч вперед самостоятельно. Остальные положительные ТТД не принципиальны. По количеству ТТД очень плохо, по качеству просто плохо. Так или почти так он играет, по моим ощущениям, минимум процентов 70% всех матчей. Не сомневаюсь, что если бы он в этом матче забил, то значительная часть болельщиков Динамо здесь дружно бы восхитились его мастерством, назвали бы его лидером и т.д. и т.п. А как такая слабая игра футболиста на важнейшей позиции сказывается на результатах Динамо, сколько упущенных возможностей для Динамо в результате такой игры Буяльского, сколько атак на ворота Динамо получают развитие и заканчиваются ударами по воротам Динамо, на это внимание ценители Буяльского не обращают. А футбол как раз обращает. По фигу ему фамилии. Интересно, получают ли тренеры Динамо после каждого матча цифры по игровой активности и эффективности футболистов Динамо или в Динамо это уже не практикуется...