2022-11-24 06:22 Командний чемпіонат світу 2022: Китай, Індія, Іспанія та Узбекистан вийшли в півфінал.

Середа, 23 листопада 2022, 13:47

Игорь Коваленко. Фотография Марии Емельяновой/Chess.com.

Иванчук предпочитает спортивный стиль одежды. Фотография Марии Емельяновой/Chess.com.

Виключені Азербайджан, Франція, Польща та Україна завершили своі виступи.

Коли шахісти, офіційні особи та вболівальники прибули на Western Wall Plaza в середу вранці, вони побачили понад сотню ефіопських євреїв, які святкували Сігд. Екскурсовод Шукі Коен сказав групі шахістів: «Сьогодні тут багато ефіопських євреїв, оскільки Сіґд відзначається раз на рік».

Подібним чином командний чемпіонат світу FIDE проводиться раз на рік.

Після екскурсії Старим містом, яка також включала Вежу Давида та Храм Гробу Господнього, гравці та капітан збірної США висловили припущення про те, де може відбутися чемпіонат наступного року.

Можливо, наступне місце проведення чемпіонату обговорюватиме Рада ФІДЕ, засідання якої відбудеться 25 листопада тут, в Єрусалимі.

Шамсиддин Вохидов. Фотография Марии Емельяновой/Chess.com.

Только в одном из четырех матчей команда-победитель одержала победу в двух матчах подряд.

Узбекская команда, несмотря на отсутствие топ-звезды Нодирбека Абдусатторова, со второго дня соревнований впечатляет — старт у них был медленный, так как они проиграли Азербайджану в первом раунде предварительного кругового турнира.

Джахонгир Вахидов, Узбекистан. Фотография Марии Емельяновой/Chess.com.

Против Украины в четвертьфинале Джахонгир Вахидов стал героем, выиграв обе партии в среду.

Ukraine – Uzbekistan

The gold Olympic medalists are proving that their success is not accidental as they won the two matches against the strong Ukrainians, with Vakhidov winning both games. Additionally, Vokhidov won a nice game against Volokitin in the second match of the duel.

In the following position Vokhidov (W) played 33.Qg5 leaving the knight en prise, but threatening Qf6-h8 mate.

Volokitin tries 33…Bxf3! as a last resort that forces White to play the only winning move. If now 34. Qf6?? Rh1!35. Kg3 Qg4 Black will be the one mating.

Can you find the correct move for White?

34.Nd4!! blocking the queen and threatening to take the bishop. Double exclamation for finding this move in a blitz game. Be4 35. Qf6 and Black resigned.

Нодирбек Якуббоев дважды сыграл вничью с Иванчуком на первой доске| Фото: Марк Лившиц

Десятки вболівальників відвідують кожен раунд командного чемпіонату світу FIDE 2022. Один із них Фернандо Маар із Торонто, Канада.

З ігрового залу Маар спостерігає за обличчями гравців та шаховими ходами на екранах.

Ще один фанат – Марк Флаум з Ашдода, Ізраїль, віддає перевагу коментаторській кімнаті.

Флаум сказав: «Мені навіть не потрібен коментар, просто сидіти за п’ять метрів від легендарного Віші Ананда — це фантастично; мені подобаються коментарі Альміри та Віші, тому що вони не користуються комп’ютерами. Це людське мислення».

Турнір відвідав екскурсовод Менахем Вертхайм, який грав проти Ананда в 2017 році в Єрусалимі.

В чвертьфіналах змагалися троє з 25 найкращих гравців світу за рапід-рейтингом: француз Максим Ваш’є-Лаграв (2775) посідав сьоме місце у світовому рейтингу.

Шахрияр Мамедъяров. Со спины виден Ханс Ниманн. Фотография Марии Емельяновой/Chess.com.

Азербайджанець Шахріяр Мамедьяров (2747) займав 12-е місце, а його товариш по команді Теймур Раджабов (2718) — 25-е. В чвертьфіналах команди цих трьох найкращих гравців вибули, а рейтинг Раджабова опустився нижче рівня 2700 - до 2698,6

Чвертьфінали:

раунд 1

Леончо Гарсія, журналіст El Pais з 1985 року, ударив у гонг, почавши перший раунд чвертьфіналу.

У вчорашньому матчі проти Сполучених Штатів Америки Індія перемогла з рахунком 3-1, вигравши дві партії чорними та двічі зігравши внічию білими. У першому раунді чвертьфіналу Індія повторила цю формулу перемоги, обігравши Францію з рахунком 3-1.

На першій дошці Відіт Сантош Гуджраті чорними переміг Максима Ваш’є-Лаграва в актуальній лінії англійського дебюту. На третій дошці С. Л. Нараянан переміг Лорана Фрессіне після того, як француз неправильно розіграв трохи кращий ендшпіль.

Comradery is a vital component of team events. Photo: Maria Emelianova/Chess.com.

Ігри на дошках 2 і 4, де в Індії були білі, закінчитись нічиїми. Останньою завершилася партія на дошці 4, де француз Тигран Гарамян зіграв у нічию з конем проти пішаків "g" і "h" Крішнана Сасікірана.

Узбекистан здолав Україну з рахунком 3:1. Джавохір Сіндаров переміг білими Кирила Шевченка в гострій сицилійській битві, а Джахонгір Вахідов здобув чудову стратегічну перемогу над Ігорем Коваленком.

Іспанія та Азербайджан зіграли з рахунком 2:2, причому всі партії закінчилися внічию. Китай здобув перемогу над Польщею з рахунком 2,5-1,5 завдяки перемогам Лу Шанглея над Радославом Войташеком на першій дошці та Бая Цзиньші над Матеушем Бартелем (в обох партіях у китайців були білі фігури). Польща завдала удару у відповідь на дошці 4, де Шимон Ґумуларж переміг Ді Лі, але цього було недостатньо, щоб врятувати матч.

Юные шахматисты из Беэр-Шевы бьют в гонг, давая сигнал к началу нового тура. Фотография Марии Емельяновой/Chess.com.

2 раунд

Перед другим раундом чвертьфіналу Еліша Сагі, чемпіон Ізраїлю до 10 років, ударив у гонг.

Після поразки з рахунком 1:3 у першому раунді перед французькими гравцями постало непросте завдання, але «сині» зробили майже неможливе. У 2-му раунді Франція перемогла Індію з рахунком 3-1, вигравши дві партії чорними: Максим Ваш’є-Лаграв і Лоран Фрессіне помстилися своїм суперникам чорними фігурами.

The Indian team has much to smile about after edging out France in the playoff. Photo: Maria Emelianova/Chess.com.

Іспанія перемогла Азербайджан з рахунком 2,5-1,5. Після того, як команди обмінялася ударами на дошках 3 і 4, усі погляди були прикуті до партії

Давида Антона Гіхарро

проти Теймура Раджабова, в якій іспанець зрештою здобув перемогу в довгому ендшпілі.

Anton's win led his team to victory over the strong Azerbaijan team. Photo: Maria Emelianova/Chess.com.

Оскільки команди зіграли внічию в 1 раунді, перемога в матчі 2 раунду означала, що Іспанія виходить до півфіналу.

Китайці зіграли внічию з польськими суперниками у всіх чотирьох партіях. Здобувши нічию у другому раунді після перемоги в першому, Китай пройшов до півфіналу.

Узбекистан також пройшов до півфіналу вигравши з рахунком 2,5:1,5 в України, оскільки переміг і у попередньому раунді. В інтерв'ю Нордірбек Якуббоєв, узбецька перша дошка, сказав, що його команда має намір виграти золото в Єрусалимі, як це було на Олімпіаді-2022 в Ченнаї.

Tай-брейк

Франція та Індія зіграли бліц-тай-брейк з контролем часу 3 хвилини, і за кожний хід додавалися дві секунди. Індія виграла тай-брейк з рахунком 2,5:1,5.

Цього року в Єрусалимі

Під час екскурсії гід Шукі Коен сказав, що євреї кажуть: «Наступного року в Єрусалимі». Китайські, індійські, іспанські та узбецькі гравці на командному чемпіонаті світу 2022 сподіваються, що саме цього року в Єрусалимі їх команда переможе.

Текст: WIM Олекса Рут, прес-секретар ФІДЕ, Єрусалим

Офіційний сайт: worldteams.fide.com/

24.11.2022, 06:22