Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Особисто я в це вірю.Тому треба грати у футбол,як в Білорусії

2020-04-29 22:22 ЧОМУ НОСІННЯ РУКАВИЧОК – МАЯЧНЯ ТА ЧИ МОЖУТЬ ЗАРАЖАТИ ПОМЕРЛІ: ЛІКАР ВІДПОВІЛА НА НАЙПОШИРЕНІШІ ПИТАННЯ ПРО ...

ЧОМУ НОСІННЯ РУКАВИЧОК – МАЯЧНЯ ТА ЧИ МОЖУТЬ ЗАРАЖАТИ ПОМЕРЛІ: ЛІКАР ВІДПОВІЛА НА НАЙПОШИРЕНІШІ ПИТАННЯ ПРО КОРОНАВІРУС:

Як довго «живуть» віруси поза клітиною, як потрапляють в організм, чому не потрібно носити рукавички та про блюзнірство ховати мертвих у мішках для інтернет-видання «Волинь Online» розповіла лікар Наталія Ніколаєва.

Вона має три спеціальності – педіатрія, фтизіатрія та управління охороною здоров’я, була начальником медичної служби полку Національної гвардії України, а зараз займається приватною практикою.

Наскільки доцільною є дезінфекція дорожнього покриття вулиць та під’їздів багатоповерхівок?

Всі розуміють, що це заходи перебільшені, а особливо у тих місцях, де люди взагалі не ходять. Ніколи при туберкульозі такого не робили. Навіть сам заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко сказав, що це зробили за прикладом Італії, Китаю, щоб людей ще більше налякати. Психологічний тиск такий. Всі навкруги будуть ходити у масках, тотальна дезінфекція — таке нагнітання, щоб розуміли, що це серйозно, і сиділи вдома. Спочатку я подумала, що у нас всі налякалися, немає епідеміологів і немає кому порадити, чиновники самі не знають, чого вирішили так робити. А потім Ляшко сказав, що це, щоб налякати. На деяких це подіяло так, що психози і параної виникають. Вірус поза клітиною не живе і не літає у повітрі? Яка вірогідність зараження коронавірусом під час прогулянки у парку чи сквері?

На вулицях вірус не лежить. Він гине, як і будь-які респіраторні віруси, буквально відразу, як тільки потрапить у навколишнє середовище. Респіраторна вірусна інфекція передається тільки через органи дихання. Не може вона через інші слизові оболонки передаватися. Якщо вона передається органи травлення – це кишкова інфекція.

Люди кажуть, звідки ти можеш знати, вірус ще не вивчений. Але не може виникнути на планеті щось таке не відоме науці – організм людини то відомий. Всі патологічно-фізіологічні механізми вже вивчені, тому не може нове щось викликати нові реакції в організмі, яких ще не було до цього. Це елементарні знання медицини та фізіології. Природа розумна. Якщо вірус не передався, то йому вже немає, що робити в навколишньому середовищі. Він буквально декілька хвилин життєдіяльний, поки ці краплини слини чи мокротиння не висохли. Як тільки висихає – все.

Що таке вірус? Це РНК (генетичний матеріал) і оболонка білкова. Навіть, якщо припустити на прикладі бактерії. Мікобактерія, яка спричиняє туберкульоз, може декілька тижнів зберігати у висохлому вигляді свою активність, але для зараження важлива кількість. І механізм передачі. Не передається навіть туберкульоз побутовим шляхом через поверхні.

Вірусологи досліджують у лабораторії у пробірках, вивчають сам вірус, але не знають хвороби та лікування, бо цим вже займаються клініцисти. Те, що вони взяли вірус і помістили його у лабораторні умови і чекають, скільки пройде часу до того, як він повністю розкладеться, не означає, що ним можна заразитися. Стабільність вірусу і вірулентність – то різні речі. Якщо по-простому, собака дохла теж певний час лежатиме, поки розкладеться зовсім, але ж вона не вкусить.

Вірус не живе в навколишньому середовищі, на сонці респіраторні інфекції гинуть відразу. Чим вологіше, немає ніякого протягу, потоку повітря, звичайно тоді тим довше будуть ці мікрокраплинки слизу висихати.

Потрібно навпаки на свіже повітря. Якщо за метр пройде від тебе людина, ніколи не захворієш. Я педіатром працювала, і у дитячому таборі теж, то навпаки «виганяли» всіх, аби вони не сиділи з хворими, навіть хворі, якщо не тяжкі, теж надвір прогулюватися «виганяли».

Всі люди маніпулюють щодо носіння масок, говорячи що ніхто не знає, хто може бути хворим. Чи справді маски варто носити всім, тому що будь-хто може бути безсимптомним хворим і заражати усіх навкруги?

І на сторінці ВООЗ і наш МОЗ пише, що маска для здорової людини неефективна. Маска тільки повинна бути на медичному працівнику і на хворому. Маски потрібні знову ж таки, аби створити паніку. Тут є лише маленький ризик, що наприкінці інкубаційного періоду, коли немає ще симптомів у людини, але вона вже може заражати. 5-7 днів в середньому триває інкубаційний період, найдовше – до 14 днів. На початку вірусу мало, поки він реплікується (відтворює свою РНК), він не може викликати хворобу. Якщо його мало, імунітет його поборе. Питання знову ж таки дози. Можна припустити, що на зовнішній поверхні є три вірусні частинки і, що вони навіть живі, але вони не можуть заразити, бо потрібно, мінімум мільйон, щоб людина могла захворіти. Якщо вірус і потрапить, він повинен ще розмножитися і тільки тоді він, може, викличе хворобу, але ж імунітет ще є. А оця вся стійкість на поверхнях – це все дослідження, а у клініку цього не треба приписувати. Але ж у нас, аби більше хайпу було. Наші люди теж люблять, аби більше жаху було, цікавіше жити так чи що.

Маски ще якось можна пояснити, бо є така думка, що, якщо всі будуть в масках у громадських місцях, то це знизить ризик. Може, людина ще не хвора, але в останні 24 години почне виділяти вже віруси, ну як і при грипі. Тільки у грипу коротший інкубаційний період – 12 годин в середньому, або і менше часто. А, просто, по вулиці йти, коли людина йде за два-три метра від тебе, немає ніякого сенсу зовсім для здорової людини йти у масці і тим більше, якщо вона не була у контакті.

Вірус передається тільки при близькому контакті. Що це означає? Близький контакт – це той, з яким людина проживає або вони десь сиділи за одним столом на одній роботі, в одному приміщенні або у громадському транспорті, як і при тому ж самому грипі. Через кватирку не залетить, з взуттям не занесеться. Тільки, якщо були в контакті з хворим, з яким спілкувалися, тоді вже треба спостерігати.

Чому в осінньо-зимовий період завжди такі спалахи респіраторних захворювань? Скупчення і закриті приміщення. Як тільки починають провітрювати, люди більше виходити на вулиці, зупиняється захворюваність.

Тому маска – це більше для органів державної влади, так і написано на МОЗ було, що маску потрібно носити хворому, медичному працівнику і за вимогами органів державної влади.

Чи варто носити рукавички?

Це вже така нісенітниця. Ні на сайті МОЗ, ні на сайті ВООЗ такого не пише. Це вже якийсь психоз чи невроз, люди бояться. Не всі освічені, їм сказали, вони носять.

З’явився той вірус, ще ніхто нічого не знав. Просто, з’явилося раптово багато пневмоній, тому поки не було відомо, що це за захворюваність, дали, як і завжди загальні рекомендації. І на той час це було правильно, коли ще тільки в Китаї почалося. Ніхто ще не знав, що за вірус, симптоми захворювання були такі ж, як у респіраторного та пневмонії, тобто він 100 % передається повітряно-крапельним шляхом. Але так, як деякі повітряно-крапельні інфекції мають можливість передаватися ще й побутово, через поверхні, то на всякий випадок сказали тримати дистанцію, ізоляцію, маски хворим і мийте руки або обробляйте. Про поверхні нічого не говорилося, поки «вчені» не зробили «відкриття», яке не мало жодного стосунку до передачі інфекції і можливості зараження. Бо коли у нас був спалах пташиного грипу, він передавався через кон’юнктиву і через носоглотку, наприклад. Тому забруднені руки мали велике значення у передачі. Тобто, коли людина торкнулася мокротиння, потім випадково торкнулась очей і заразилася. Але у COVID-19 таке не довели.

Навіть допустимо, хтось кашлянув, є вірус, минуло дві хвилини, інша людина взяла це яблуко. Ну, і що? Вірус через шкіру не проникне. Він повинен потрапити у дихальні шляхи – трахею та бронхи. Та і людина ж не облизує ті руки, а зрештою, вона так само може рукавицями торкнутися обличчя, якщо на те пішло, чи очі потерти.

Абсолютна нісенітниця, в цьому немає сенсу зовсім, вони ні від чого не захищають, а, може, навіть і навпаки більш шкідливі для шкіри рук. Через шкіру рук вірус не передається. Медпрацівники носять, то це інша справа, вони ж весь час контактують із різними хворими.

Люди постійно поширюють новини, що людина буцімто облизала якусь поверхню, щоб довести, що вірусу немає, заразилася і померла. Чи насправді це можливо, якщо неможливо, то чому?

Ви ж бачите, скільки створюють навіщось фейків. Або навмисно, або людям так веселіше. Ви ж знаєте, при будь-якій такій ситуації завжди вкидаються якісь історії про якихось «хлопчиків розіп’ятих». Бачите, як все драматизується, зробили з епідемії міжнародну трагедію, підкреслюється жертовність медичних працівників. Я, просто, в системі цій працювала, я розумію, що такого бути не може.

На вулиці вірус не живе на сонці і при потоках повітря. Чому ми завжди кажемо при тому ж грипі провітрювати приміщення? Бо у застійному повітрі вірус може трішки довше бути. Коронавірус не висить у повітрі, як кір або вітрянка. Вітрянка і кір летючі називаються. Вони мають властивість розноситися потоком повітря, навіть через вентиляцію. Бувають випадки зараження, що з різних поверхів діти заражаються, навіть не контактуючи між собою.

Але припустимо, що облизала людина щось там і вірус теоретично ще живий, куди потрапляє вірус? Потрапляє у рот, а тоді у стравохід, потім шлунок і там гине, бо це ж не кишкова інфекція. Анатомія 9 клас. То як він звідти потрапляє у легені? Ніяк. А люди ж не сильно знають це. Для них віруси, як рентгенівські промені, які проходять наскрізь, порушуючи всі закони фізіології. Але ж люди «грамотні» починають говорити ага у 6 % випадків ж спостерігають кишкові проблеми через вірус. Треба пояснювати, вони спостерігають, коли людина вже захворіла.

От механізм. Була хвора людина, кашляла, чхала. Інша з нею поспілкувалася. Вірус з цими мікрокраплями потрапляє у дихальні шляхи, поселяється у бронхах. Коронавірус полюбляє нижні відділи, грип любить більш верхні (трахею, носоглотку), а цей нижні, тому він і пневмонію частіше викликає, ніж грип, бо там його «улюблене» місце. Вірус не може просто так проникнути. До нього повинні бути рецептори. У коронавіруса цілих три білки, які відповідають за його проникнення, – спочатку вірус прилипає до поверхні клітини, потім він обманює її рецептори своїми, скажімо так «ключ до замка підбирає». Оці його рецептори мають відповідати клітинним білкам, якщо там інший епітелій, то йому немає через що проникнути у цю клітину.

Отож, коли він оселяється у бронхах, спочатку людина не хвора, бо вірусу мало, аби викликати хворобу. Але він вже там є. Перші симптоми завжди респіраторні – покашлювання, а потім уже, коли розвинулася хвороба, і можуть з’являються вторинні проблеми, як наприклад, кишкові проблеми. А тоді і рознесення вірусі потоком крові, коли він прориває бар’єр слизових оболонок і ураження судин – серця і мозку в тому числі. Але то вже при важких і критичних станах.

Важко людям довести, бо вони не знають всіх цих механізмів, бо не вчили цього, тому і вірять якимось «вченим». А так, як вчені у нас кудись подівалися, повилазили незрозуміло, хто, то постійно публікують якісь нісенітниці. Але справжні спеціалісти епідеміологи є. Кажу їм «Чого ви не пишете», а вони кажуть «Ну, як можна коментувати цю нісенітницю». У містах заборонили продаж кави на розлив та вуличної їжі. Чи існує вірогідність заразитися коронавірусом через їжу та гарячі напої?

Через каву та їжу взагалі не можна заразитися. Тим більше, там, де каву чи їжу продають на вулиці, не збираються натовпи, там краще стежити за кишковими інфекціями. Те скоріше буде. Так само перукарні, салони. Це ж не великий контакт. Я розумію щодо театру, кіно, бо люди сидять в одному приміщенні.

Скільки зазвичай в період сезонного грипу і ГРВІ помирає людей щороку? Скільки хворих під час епідсезону зазвичай фіксують в країні за тиждень?

У нас в Україні немає епідемії у жодному випадку. ГРВІ і грип завжди разом йдуть, бо всіх не тестують масово на грип, за формулами вираховують. У середньому доепідемічний поріг в осінньо-зимовий сезон кожен тиждень десь близько 230-250 тисяч хворих в тиждень. Шість мільйонів за сезон хворіє. Я знайшла, що в день у нас захворює 20 тисяч грипом, а якби це кожен день людям у ЗМІ говорити? Смертність там менша набагато у зв’язку з тим, що у нас є колективний імунітет, не всі на нього хворіють.

В Україні зараз епідемії немає. У нас не те, що епідемії, а й навіть епідпорогу немає навіть близько. В Україні лише понад 100 осіб на апаратах штучної вентиляції легень. Це 8 % від приготованого. А навіть не того, що взагалі є, тому що люди на ШВЛ не тільки з коронавірусом.

І загалом є інші ще пневмонії. І до цього люди помирали від пневмонії. 20 людей кожного дня. Поки за статистичними даними з контактних осіб, які обстежені, коронавірусом захворюють лише 4 %. То це смертельна хвороба? Але хай навіть би і 10 % було б – це не високий рівень передачі.

Представники влади вже декілька разів у своїх прогнозах переносили пік епідемії коронавірусу в Україні. Коли насправді епідемія може досягти піку і чи він буде взагалі?

А цього я взагалі не розумію, як його розраховували. Порахували, що у нас захворіє, якщо не буде карантину, 22 мільйони. В епідемії дуже багато чинників, які потрібно враховувати і ніхто не знає наперед, як воно буде.

Так само я не розумію, як вони могли прогнозувати пік і яку цифру взяли. Пік – це тоді, коли ми пройшли. Його неможливо прогнозувати. Це дурість і профанація. Всі епідемічні хвороби йдуть по наростанню. Зростає кожного дня, потім якийсь день – найбільше а після нього – починає поступово чи різко знижуватися. Тобто, коли кожного дня починається стабільно знижуватися кількість захворілих знову виявлених, то тоді ми можемо казати, що ми вже пройшли пік. А готуватися до нього – дивно. Звідки ми знаємо, яка це буде цифра.

Пік нам все впарюють і кожного разу переносять. Таке враження, що вони на епідемію багато витратили і багато часу і натхнення, а вона не відбулася не те, що наполовину, а навіть не на третину від очікуваного. На всю Україну це ніщо.

Нам треба показувати, що у нас є епідемія, поки МВФ дасть гроші. А з чим ми боремося, маючи трохи більше 200 померлих. У нас на день 1700 людей помирає від інших хвороб, 1200 – від хвороб серця. Цей коронавірус нікуди зі своєю смертністю. Це нагадує американський фільм, де за порятунок однієї дівчинки поклали полк спецназівців. Так це вибір. А скільки всього говорять за безсимптомних. От була жінка, ходила, нормально себе почувала і вирішила зробити рентген, а на ньому побачили, що у неї легені згоріли. Кажу «Ну, люди, включіть логіку, як людина може дихати, якщо у неї повністю запаленні легені?» І нічого там не горить, просто, набирається рідина в альвеолах і не може передаватися кисень. Чим вона тоді дихає і не відчуває? Але коли весь час говорити, що чорне біле, то так і буде… Це нагнітання, а люди бояться, що вони пропустять цей момент і пізно звернуться до медиків. Це якесь страхіття, мені людей шкода. Я розумію, до чого це приведе.

Я працювала фтизіатром, ніколи не робили такого під час туберкульозу. На початку 2000-х років теж була епідемія холери. Ми розгортали всі ці заходи протиепідемічні. Інфекційну тоді запхали всіма, хто має схожі симптоми, а тоді було насправді щось 2-3 людини, які мали дійсно симптоми холери. Зате лікарі отримали більші зарплати і змогли обладнання оновити. Оце такі епідемії. Зараз витратили великі гроші на ці всі костюми, ШВЛ… Це буде, як після свинячого грипу, коли потім ПАРЄ звинуватила ВООЗ у розбазарюванні коштів.

А щодо заходів, що начебто захворілих менше, бо ми сиділи у карантині, нічого подібного, то ж можна вже порівнювати. Наприклад, у країнах, де не було карантину, така сама кількість хворих, як у країнах, де були жорсткі заходи. Наприклад, Франція відразу ввела жорсткий карантин, не можна навіть з дому було виходити. У Швеції навіть нижчі показники, ніж у тих країнах, де був карантин. Плюс-мінус однаково розвивалися епідемії.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

29.04.2020, 22:22
29.04.2020, 22:22
344541 1 bodr12
bor1408kov
Автор:
(bor1408kov)
Статус:
Наставник (2756 комментариев)
Подписчиков:
4
Медали:
Топ-матчи
Лига чемпионов Аталанта Мидтьюлланд 1 : 1 Закончился
Башакшехир РБ Лейпциг - : - 2 декабря 19:55
Краснодар Ренн - : - 2 декабря 19:55
Брюгге Зенит - : - 2 декабря 22:00

Еще на эту тему

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть